... هُـــدِس ...

" عالَم ِ نه اینجا را هدس گویند "

... هُـــدِس ...

" عالَم ِ نه اینجا را هدس گویند "

.. / بسمـ الله الرحمن الرحیمـ / ..

...
..
.


homesick

چهارشنبه, ۱۹ دی ۱۳۹۷، ۰۲:۳۵ ب.ظ

چند وقت پیش داشتم با یکی از دوستان در مورد آقای زائری حرف می زدم. کمی از او خوانده بودم و کمی با طرز تفکرش آشنا شده بودم. از طرفی، فهمیدن ِ این موضوع که تحت تاثیر امام موسی صدر است هم در جهت گیری ام به سمت ِ او بی اثر نبود. مصاحبه اش با دهباشی در خشت خام را دیدم و نمی توانم کتمان کنم که از بعضی حرف هایش تا چه اندازه خوشم آمده بود. تمام این قضایا پیش از این است که به برنامه ی تلویزیونی فرمول یک برود. داشتم برنامه می ریختم که بعد از امتحانات بنشینم و سر فرصت هم یکی دو تا از کتاب هایش را بخوانم، هم نشریه اش را تهیه کنم و با حوصله و دقت بخوانم هم اینکه اگر مستند دیگری پیدا کردم ، ببینم. داشتم فکر میکردم اگر مناظره ای یا سخنرانی داشت هم بروم و بیشتر آشنای ِ عقایدش شوم. 

تازه داشتم فکر میکردم که یک نوع تفکر مذهبی ِ مداخله گر در امور اجتماعی را می توانم بپذیرم که شنیدم ممنوع التصویر شده است.

خنده دار است ... انگار به نقطه ای رسیده ایم که جز " ممنوع الـــ    " هیچ استراتژی ِ دیگری در چنته مان نداریم برای حفظ ِ خودمان ... به وضع بدی دچاریم ... ممنوع التصویر ، ممنوع الصدا ، ممنوع المنبر ، ممنوع از نوشتن شدن و ... این ها هیچ کدام راه حل های اصلی نیستند ... پ.ن:

باید این پست را توی اینستاگرامم می نوشتم، اما می دانید ؟ خنده دار ِ دوم این است که برای برخی ملاحظات شخصی ننوشتم.برای پیش برد کاری مجبورم با گروهی کار  کنم که وقتی فهمیدند بسیجی نیستم، جوری برخورد کردند که انگار چه خلافی مرتکب شده ام. بماند که چه قدر خدا خدا کردم که پیشینه ی عضو انجمن اسلامی بودنم را نبینند و نشوند و نفهمند ... نه آن که من از روزگار ِ گذشته ام پشیمان باشم ! ابدا ! 

فقط آن کار برایم مهم بود و جز از آنان ، از هیچ کس دیگری بر نمی آمد ... حالا با توجه به طرز تفکر ِ آن ها نمی توانم اینستاگرامم را باز کنم و بنویسم همصدای با زائری میگویم #شرم_بر_مجلس که یک وقت کار ِ خودم در خطر نیفتد ... و خب می دانید ؟ لعنت به مصلحت نگری ... 

  • ۹۷/۱۰/۱۹
  • پرواز ...

نظرات  (۱)

دیدم که خبر را تکذیب کرده اند ! الله اعلم !